גביית מזונות

אחרי הגירושים, מי מבטיח את קבלת המזונות

גירושים זוהי תקופה עמוסה, מורכבת ומעורבת רגשית אצל הזוג שמתגרש. האישה היא זו אשר זכאית למזונות בזמן הנישואים שלה לבעלה. לפי ההלכה, לבני הזוג ישנם חובות משותפים יחד עם זכויותיהם. 

חוק המזונות

זהו חוק אשר מטרתו היא לסייע לאישה שבידיה הכרעת שופט שמאשרת קבלת תשלום למזונות, ושתשלום זה לא מתקבל מבן הזוג שלה לשעבר. הביטוח הלאומי הוא המוסד שדואג לכך ומשלם את המזונות בתשלום חודשי עבור האישה לאחר הגירושים. בנוסף, זהו המוסד שגובה מבן הזוג שלה לשעבר את דמי המזונות שנקבעו בפסק הדין על ידי הכרעת השופט. במצב בו, נפסקו לאישה או ילדה המזונות ובן הזוג לשעבר אינו משלם את אשר הוא צריך, לאחר תהליך בדיקה מעמיק יתכן והם זכאים לקבל את דמי המזונות מהמוסד לביטוח לאומי.

>קראו על גביית מזונות באמצעות הרשויות

תנאים לקבלת המזונות

ישנם שלושה קריטריונים עבור קבלת מזונות הילדים שמשולמים עד גיל 18, דמי מזונות בסיסיים, דמי מדור והוצאות מיוחדות. במצב בו מחשבים את המזונות של האישה, ההתייחסות הינה למצב הכלכלי והחברתי של בני הזוג. בעצם, ההלכה קובעת כי בעלה חייב להמשיך לספק לה את רמת החיים הזהה שהייתה לה בכל שנות נישואיהם. דמי המזונות משולמים לאישה על ידי המוסד לביטוח לאומי לזכאים וגובה את התשלום מבן הזוג לשעבר. סכום הקצבה שמשולם הינו הסכום שנקבע בפסק הדין למזונות, או הסכום שנקבע לפי הביטוח לאומי, כמובן שהנמוך מבין השניים. במצב בו תשלום המזונות הוא גבוה מהסכום שמופיע בביטוח לאומי, מוסד זה ישלם את ההפרשים, אחרי שיגבה את התשלום מבן הזוג לשעבר. קראו מידע נוסף בלינק הזה https://www.lawlife.co.il/untitled.

הפסקת דמי מזונות

יש מצבים שונים בהם המוסד לביטוח לאומי יכול להפסיק את תשלומי המזונות, למשל, אם האם קיבלה תשלומים ישירות מבן הזוג לשעבר, אם נמסר למוסד פסק דין שמבטל את דמי המזונות, הילדים הוצאו מחזקת האם ועוד. כדי ללוות אותך בתהליך זה ולקבל תמיכה ומידע מקצועי ואמין פני אלינו כדי לתאם פגישת ייעוץ אצל עו"ד יונית גזל ונשמח לעזור לך לחיות חיים טובים יותר.