אתריום או ביטקוין

אתריום או ביטקוין מה יותר חזק?

בזירה הדיגיטלית קיימים שני סוגים של מטבעות דיגיטליים מובילים. אלו הביטקוין ואת'ר. שני המטעות הללו פופולאריים ואטרקטיביים וזאת לנוכח העובדה שערכם עולה והם נוסקים מעלה. אמנם יש שיראו קווי דמיון בין המטבעות הללו. אבל למען האמת יש הבדלים בולטים בין שני סוגי המטבעות. וזה אומר שלכל אחד מהם יש אסכולה אחרת וכן מטרה משלה. כדי להבין מה חזק יותר חשוב להעמיק במשמעות של המטבע ובהבנה בדבר הערך שלה.

ההבדלים בין ביטקוין לאתריום

הביטקוין הוא המטע הוותיק ביותר, קראו מידע נוסף. כבר בשנת 2009 התחילו לעשות בו שימוש. הוא מבוסס על טכנולוגיה שנקראת בשם בלוקייצ'ן. אם בראשית הדרך היו שפקפקו במטבע וראו בו כלי שישרת פושעים, מהמרים והאקרים. אם כי כיום מהווה הביטקווין מכשיר לגיטימי ומקובל שזוכה לעניין רב בגין נסיקה בערך שלו. כמו כן יש כיום עסקים רבים שמקבלים את הביטקווין כאמצעי תשלום.

האתריום הומצא כמה שנים מאוחר יותר. במשך שנתיים עבדו על הפלטפורמה, ובשנת 2015 היא עלתה לאוויר. אמנם האתריום אינו מוגבל בערכו כמו הביטקווין. אם כי הערך שלו אינו נוסק מעלה משמעותית בדומה לביטקווין. מה שאומר שמי שחפץ להשקיע במבטע שיש לה ערך שעולה מעלה, יעשה זאת בביטקווין ולא באתריום. אם כי גם באתריום יש ייחודיות ויתרונות שיכולים להיות מועילים מאוד במקרים מסוימים.

ללמוד את התחום

לפני שמבצעים כל פעולה שהיא בתחום המסחר במטבעות דיגיטליים חובה ללמוד היטב את הענף. מדובר על תחום חדש שכל מי שרוצה לבצע בו פועלה זו או אחרת חייב ללמוד היטב את השטח. להכיר את הפלטפורמות, לקרוא על התחזיות הצפויות ולהבין מה עומד מאחורי השינויים הדרמטיים שמתרחשים. כל זאת כדי להבטיח כי הפעולות שהוא מבצע אינן נובעות מחוסר ידע או אי הבנה, אלא ממקום של ידע והבנה. אמנם גם במצב כזה עלולים להגיע להספדים ולביצוע פעולות שמוכיחות את עצמן לאחר מעשה כלא מוצלחות. אבל בלי לדעת ובלי להבין וודאי שאי אפשר להתחיל. עיון בפרטים והבחנה בהבדלים בין אתריום וביטקוין הם תנאי בסיס מינימליים.