מתנות לחג לעובדים

מתנות לחג לעובדים – למה חשוב להשקיע

באופן מקצועי ועסקי, אחד הדברים החשובים שיש בחלוקת מתנות לעובדים הוא כמובן לומר תודה להם על המסירות וההשקעה שהשקיעו בעבודה לאורך תקופה. מעבר לכך, כאשר עובד מקבל מתנה לחג או אפילו סתם כך באמצע השנה, התמורה שאותה נקבל מהמשך מהעובד תהיה רבה (קבלו רעיונות למתנות מדליקות http://www.gsb.co.il/גאדגטים-ואלקטרוניקה.html).

מתנות לחג לעובדים – למה חשוב להשקיע

מעבר לעובדה שמתנות הן דבר שכל עובד ישמח לקבל וזה מה שיגרום להעלאת מצב רוחו, ישנו גם את הפן העסקי והמקצועי בזה. זה אולי לא נשמע הכי טוב שכל מה שמשנה למנהל העבודה הוא רק נושא זה אך אין מה לעשות וכחלק מניהול עסק, הרי שפירגון כזה יתרום רבות למצב העסק עצמו

מחקרים הראו שכאשר עובד מקבל דווקא מתנה ולא כסף, הוא מרגיש מחויב יותר למקום עבודתו, זאת כמובן, כי מתנה שבאה ככסף, כמו שהיא באה, כך היא הולכת. בקבלת מתנה, הוא יראה אותה לעיתים וכל פעם שיבחין בה, יחווה שוב את ההערכה שקיבל ממנהל מקום עבודתו כמו בזמן שקיבל בפועל את המתנה.

איזה מתנה כדאי לתת לעובדי מפעל?

המקומות ששם עובדים יותר קשה מבחינה פיזית הם מפעלי תעשיה. שם העובדים משקיעים את מרצם וכוחם כדי להתפרנס והם אלו אשר גורמים למפעל לצמוח ולהתקדם. כדי להביע הערכה כלפי עובדים ובעיקר אלה העובדים במקומות עבודה סיזיפיים, יהיה על מנהל המקום להשקיע חשיבה באיזו מתנה, אם יקבלו אותה העובדים, ירגישו את הערכתינו אליהם, קראו מידע נוסף בנושא..

כיום, יש יותר ויותר הבנה בכל מה שקשור למתנות לעובדים ולא רק לפני שבאים החגים. ישנם מקומות שאפילו מקיימים ישיבה מסוימת שבה יוחלט איזו מתנה יקבל כל עובד. ברוב המקרים המתנה היא זהה ואין אפשרויות נוספות.

האם לתת לכל עובד מתנה שונה?

העובדים, ולא כל כך חשוב היכן, לא ילדים קטנים ולא יתווכחו או יריבו על מתנה כזו או אחרת אך בשל נראות העין, ובשל כך שעדיין מדובר בבני אדם, מתנה שתחולק לא כשווה בין כל העובדים, יכולה להביא יותר נזק מתועלת.