קניית מבני תעשייה

האם קניית מבני תעשייה זהה לכל נכס אחר?

נעשה את זה מהר, לא. רכישת מבנה תעשייתי היא ממש לא זהה לרכישת נכס מגורים למשל. למעשה, פרטי התהליכים כמעט והפוכים זה מזה. אם אתם פותחים עסק וצריכים מבנה תעשייתי עבורו, אתם תהיו חייבים לדעת מה אתם צריכים לעשות עבור קניית המבנה התעשייתי שלכם בצורה לגיטימית וחוקית.

מה אומר תהליך קניית מבנה תעשייתי ובמה הוא שונה מנכסים אחרים?

שטח הנכס

שטח הנכס לא מוגדר רק בגודל שלו אלא גם בכותרת שלו. לדוגמא, חנות תקרא נכס תעשייתי בעוד הבית שלכם יקרא נכס מגורים. וכמו ששמם שונה כך גם התמחור שלהם. ישנם חישובים הנעשים בתחילת הדרך למתענייני המבנה התעשייתי שנועדו לעזור להם לרכוש את הנכס התעשייתי, בעיקר אם מדובר בעסק מתחיל, במחיר נמוך יחסית מאשר של דירת מגורים באותו האזור. עם זאת, התשואה תהיה גבוהה יותר משל דירת מגורים.

חוזה ונספחיו

חוזה מכירה עבור מבנה תעשייתי כמו בדוגמא הזו יהיה גדול יותר ובעל מספר נספחים רב. כיוון שמבנה תעשייתי לא משמש למגורים, ישנם דברים שצריך לבדוק בו, לוודא בו ולקבל את האישורים הנכונים מהגורמים הנכונים. החל מעיריות ועד למשרדי ממשלה שונים. כאשר לחוזה מכירת דירת מגורים יש בדרך כלל חוזה מוכן מראש בין המוכר לקונה ורק הפרטים הקטנים משתנים.

כמו כן, קחו בחשבון שאם אתם מתכוונים לרכוש מבנה תעשייתי ולאחר מכן להשכיר אותו, חוזים עבור מבנים תעשייתיים יהיו בדרך כלל ארוכי טווח מאשר דירות מגורים שלרוב נחתמות לשנה. מבנה תעשייתי ידרוש לפחות 3 שנים זאת כדי לא לאבד ערך ולהחליף דיירים בזמן קצר.

התעסקות אנשי מקצוע

כאשר ניגשים לקניית מבני תעשייה, יהיו אנשי מקצוע שתהיו חייבים לעבוד איתם כמו בלינק זה למשל בכדי לקבל היתרים לרכישה. בין אם מדובר ברואה חשבון, עורך דין, שמאי מקרקעין וכו'. זהו הבדל נוסף מרכישת דירת מגורים אשר מצריך הרבה פחות עבודה.

לסיכום,

אם אתם מתכננים לפתוח עסק, עשו את החישוב שלכם לאיזה גודל מבנה תעשייתי אתם צריכים, כמה אתם מסוגלים להשקיע בכך ובנו  לכם את התקציב כך שתדעו בדיוק מה יש לכם בידיים ועם מה אתם יכולים לעבוד.